iOS Cihazlarda Programsız & Jailbreaksiz Ekran Videosu Kaydetme

GÖRSELE TIKLAYARAK VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ

iOS cihazlarda ekran videosu çekmek Apple kullanıcılarının uzun bir süre sorunu olmuştu. Harici yazılımlar, özel izinler derken sizi uğraştırıp duran detaylar vakit kaybına yol açıyordu. Artık bunlar sorun yeni iOS 11 güncellemesi ile son buldu. Bu yazımızda sizlere genellikle insanların sorduğu”iPhone ekran videosu nasıl çekilir?” veya “iPad ekran videosu nasıl çekilir?” sorularına cevap buluyoruz.

   iOS 11 ile beraber gelen güncelleme ile artık iOS kullanıcıysanız  ekran videosunu kısa yoldan bir tık yaparak çekebilir ve Fotoğraflar uygulamasına kaydedebilirsiniz. Hem de sesli ve sessiz video çekme gibi bir özelliği de bizlere sunuyor.

 

 

Tek yapmanız gereken Telefonunuzdan Ayarlar uygulamasına giderek, Denetim Merkezi yazan kısma tıklamak ve Denetimleri özelleştir yazan yere yere gitmek. Daha sonra ise burada çeşitli seçenekler var. Alt kısımda Daha Fazla Denetim yazan bir bölüm mevcut. Orada çeşitli özellikler buluyor; Apple TV  Remote, Rahatsız Ete Modu, Notlar, Alarm ve daha bir çok kısayol burada mevcut. Buradaki “Ekran Kaydı” yazan kısmın yanındaki yeşil artı butonuna tıklayarak bunu denetim merkezine dahil etmeniz gerekiyor. Şimdiki kısım ise en basit kısım. Ekranı aşağıdan yukarıya çekerek denetim penceresini açabilir ve buradan denetim merkezine eklediğiniz Ekran Kaydı özelliğini kullanabilirsiniz. Buradaki Ekran Kaydı simgesinin üzerine tıklayarak kaydı başlatabilir ve tekrar tıklayarak kaydı durdurabilirsiniz. Aynı zamanda biraz daha bastırdığınız zaman ek bir pencere açılacaktır ve buradan sesi aç/kapat yaparak ekran kaydınıza sesleri dahil edebilir veya kapatarak sesleri kaydetmesini engelleyebilirsiniz.

 

 

BU YAZIMIZI VİDEOLU OLARAK DA İZLEMEK İSTER MİSİN? https://youtu.be/KbYDUkJlPm8

 

 

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir