iOS Cihazlarda Video Nasıl Döndürülür

iPhone ya da iPad cihazınızda yönünü değiştirmek istediğiniz videoları nasıl döndürebilirsiniz bu yazımızda sizlerle. Cihazınızda yan ya da ters çekilmiş olan videoların olabilir. Bu yöntemi kolayca nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız bu yazı sizler için hazırlandı. Keyifli okumalar.

 

 

Ters ya da Yan Çekilen Videolar Can Sıkıcı Olabiliyorlar

iPhone telefonunuz ya da iPad tabletiniz ile video izlemek istediğiniz zaman bazen videonun ters ya da yan çekilmiş olduğunu görebilirsiniz. Bu durum muhtemelen sizin de hoşunuza gitmeyecektir. Eğer böyle bir sorununuz var ise bunu bir kaç adım ile kolayca düzeltebilirsiniz. Yazımızın videosunu izlemek isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz

 

Kullanmanız Gereken Tek Uygulama 

Cihazınızdaki videoyu eğer düzeltmek istiyorsanız sadece bir uygulama kullanmanız yeterli olacaktır. Bu uygulamanın ismi ise; iMovie . Evet, belki duymuşsunuzdur. Video kesme, biçme, birleştirme gibi işlerde kullanılabilecek hem basit, hem pratik, hem de ücretsiz bir uygulama. Videolarınızın düzenlemesini bu video düzenleme uygulaması ile kolayca yapabilirsiniz. AppStore’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Sadece video döndürmek için değil aynı zamanda; video kesme, video birleştirme, videoya müzik ekleme, video sesi silme gibi basit ama işe yarayabilecek detayları da kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi yapım aşamasına geçelim.

 

Uygulamayı Kullanarak Kolayca Döndürün

Uygulamayı AppStore’dan indirdikten sonra yapmanız gereken sadece birkaç şey kaldı. Uygulamayı açtıktan sonraki kısımlar oldukça kolay. İlk olarak uygulamayı açtıktan sonra karşınıza gelen kısımdan Proje Yarat kısmına tıklayın.

 

 

Sonrasında ise Film yazan kısma tıklayın.

 

Sonrasında ise bu kısımdan döndürmek istediğiniz videoyu seçin. (Fotolar yazısına takılmayın lütfen.)

 

Döndürmek için yapmanız gereken tek şey parmağınızın birini ekrana koyun ve kaldırmayın. Diğer parmağınızla saat yönünde ya da saat yönü tersinde çevirin. Hepsi bu kadar.

 

İşinizi bitirdikten sonra sol üst köşedeki Bitti yazısına tıklayın.

 

 

Bunları yaptıktan sonra videonuzun artık döndürülmüş olduğunu göreceksiniz. İşte hepsi bu kadar.

 

DİLERSENİZ DE GÖRSELE TIKLAYARAK VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ.

 

 

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir