iPhone & iPad Video ya da Fotoğraf Birleştirme (Kolay yolu & Resimli)

iphone video birleştirme. iphone ya da ipad cihazınızda videolarınızı ve resimlerini birleştirmek ister miydiniz? İstediğiniz kadar video ya da resimbirleştirebilirsiniz (ister sadece videolarınızı birleştirin, isterseniz fotoğraflarınızı, isterseniz de her ikisini birleştirin. Bu yazımızda iphone ve ipad cihazlarda videoları ve fotoğrafları birleştirerek video nasıl yapılır gelin birlikte bakalım. Videolarınızı kolayca birleştirmek, isterseniz de video kesip birleştirmek işlemi yapmak istiyorsanız bu yazımı sizler için hazırladık.

 

 

Sizler için bu yazımızda iPhone telefonunuzda ya da iPad tabletinizde bulunan videolarınızı bir araya getirerek yeni bir video oluşturmak, hatta bu videolarınızı hazırlarken videolarınızdan belli yerlerini kesip biçip dilediğiniz bir şekilde video oluşturmak isterseniz bu yazımızda sizler için, nasıl yapılır, hangi programlar kullanılır, kolay yoldan video oluşturma nasıl yapılır? gibi konuları ele alıyoruz. Dilerseniz de buraya tıklayarak videosunu da izleyebilirsiniz.

Günümüzde video çekmek ve bu videoları sosyal medya uygulamalarında yayınlamak gibi şeyler artık sıradanlaştı. İnsanlar videolarını artık sosyal medya devlerinden; Instagram, Facebook, Twitter, YouTube vb. yerlerden paylaştığı için güzel görünen, dikkat çekici, yazılı, renkli, müzikli vb. efektleri kullanarak videolar oluşturmaya özen gösteriyorlar. Tabi böyle olunca basit de olsa, profesyonel de olsa ufak bir video düzenleme yapmak gerekiyor.

Peki, siz iPhone ya da iPad cihazınızda  olan videoları birleştirerek, daha güzel ve daha çekici videoları oluşturmayı biliyor musunuz?

Bu işlemi kolayca yapabilmek ve videolarınızı şekillendirmek isterseniz basit ama çok güzel bir video düzenleme programı kullanacağız. Uygulamanın ismi ise: iMovie

 

Yapmanız Gerek Her Şey Çok Kolay ve Pratik

Yapacağımız şeyler oldukça kolay ve pratik. İlk olarak yapmanız gereken şey kullanacağınız video düzenleme uygulamalarından oldukça popüler olan, iMovie uygulamasını indirmek. Uygulamayı App Store üzerinden kolayca ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. AppStore’u açtıktan sonra arama yerine “imovie” yazdıktan sonra çıkan mor simgeli uygulamayı indirmek yapmanız gereken ilk şey olacaktır (uygulama simgesini sol tarafta görebilirsiniz) . Uygulamayı telefonunuz ya da tabletinize indirip, kurduysanız kaldığımız yerden devam edebiliriz.

 

  1. İlk olarak Uygulamayı açın

Uygulamayı açtıktan sonra ekranınızda büyük bir artı sembolü göreceksiniz. buraya tıklayın ilk olarak.

 

2. Seçim Yapın

Açılan bu kısımdan Film ve Fragman kısımlarından Film yazan kısmı seçmeniz gerekiyor.

 

3. Video ya da Foto Birleştirmek İsteğinize Göre Seçim Yapın

Seçiminizi yaptıktan sonra sol tarafta Anlar, Videolar, Fotolar ve Albümler kısımlarını göreceksiniz. Bu kısımdan video mu foto mu birleştirmek istediğinize karar verdikten sonra bu seçeneklerin birisini seçin. Dilerseniz hem fotoğraflı hem de videolu bir video hazırlayabilirsiniz ancak ilk olarak ikisinden birini seçin.

 

4. Videonuzu Editör Kısmına Yerleştirdikten Sonra

Videonuzu düzenleme ekranına yerleştirdikten sonra sol tarafta bulunan artı butonuna tıklayın.

 

 

5. Video ya da Foto olarak seçimizi yapın

Videonuzun yanına eklemek için video ya da fotoğraf olarak seçiminizi yaptıktan sonra kullanmak istediğiniz videonun üzerine tıklayın. Sonrasında ise alt kısmında açılan yere tıklayarak çıkan artı butonuna tıklayın. Böylece yeni resim ya da videonuzu da başta eklediğiniz dosyanın yanına dahil edebilirsiniz.

 

 

6. Videolarınızı ya da Resimlerinizi Ekledikten Sonra Artık Kaydedebilirsiniz

Video, fotoğraf ya da her ikisini de birleştirebilirsiniz. Örneğin; videolarınızı birleştirdiniz ve ufak tefek dileğinize göre düzenlemeler yaptınız ve şimdi ise artık kaydetmek istiyorsunuz. Eğer işinizi bitirdiyseniz sol üstte çıkan Bitti yazan kısma tıklayın.

 

7. Videonuzu Kaydetmek İçin Artık Son Dokunuşlarınızı Yapabilirsiniz

Son olarak Bitti kısmına tıkladıktan sonra kaydetme ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekrana geldikten sonra videonun altında bulunan oynat, paylaş ve çöp butonlarının arasından ortadaki butona, yani; Paylaş butonuna tıklayın.

 

Sonrasında ise açılan pencereden videonuzu sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak ya da cihazınıza kaydetmek için farklı seçenekler çıkacaktır. Çıkan bu kısımdan Videoyu kaydet seçeneği çıkacatır. Bu kısma tıklayın.

 

Tıkladıktan sonra ise sizden video çözünürlüğü seçmenizi isteyecektir. Size seçeneklerden; Orta (360p), Büyük (540p), HD (720), Full HD (1080p) ya da destekliyorsa eğer 4K seçeneğini sunacaktır. Bunlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Seçtikten sonra kaydetmeye başlayacaktır.

 

Seçiminizi hallettikten sonra “Film Dışa Aktarılıyor” yazısını göreceksiniz. Bu kısım bittikten sonra ise Fotoğraflar uygulamanıza videonuzu kaydedecektir.

 

UMARIZ YAZIMIZI KEYİFLE OKUMUŞ VE BEĞENMİŞSİNİZDİR.

BİZİ YouTube / Tech Kanal SAYFASINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

  • Yazıların ve ekran görüntülerinin tamamı www.techkanal.com tarafından oluşturulmuştur. Başka kaynaklardan alıntı yapılmamıştır.

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir