iPhone & iPad Video Sesi Yükseltme (iMovie ile Pratik Yol) (Video Volume Boost)

iphone ve ipad video sesini yükseltme nasıl yapılır derseniz gelin birlikte bakalım. Sizin de eğer iphone ya da ipad cihazınızda var olan videolarınızın ses düşüklüğünden şikayetçiyseniz bu yazımızda size kolay ve pratik bir rehber hazırladık. Bu yazımızda iphone ve ipad video sesi nasıl yükseltilir, düşük video sesi yükseltme ve video sesi arttırma gibi sorularınıza aradığınız cevapları bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

Telefonunuzda ya da tabletinizde bulunan videolarınızın sesleri sizi tatmin etmiyor olabilir ya da kullanmak istediğiniz videonun sesi, sizin istediğiniz ses seviyesinin altında olduğundan dolayı videonuzu kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak bunları oldukça kolay bir şekilde yükselterek bu sorunu ciddi oranda azaltmak mümkün. Peki ya nasıl? Evet, çok basit sadece bir uygulama kullanarak bu işlemi oldukça kolay bir şekilde yapabiliriz. 

İhtiyacımız olan sadece bir tane uygulama var. Uygulamayı AppStore ‘dan ücretsiz olarak indirebilir ve kolayca kullanabilirsiniz. Uygulamamızın adı ise iMovie .

 

iMovie Nedir ?

Peki, iMovie uygulaması nedir, ne işe yarar? gibi sorularınız olabilir ancak size şunu söylemek isterim, kesinlikle bir iOS kullanıcısının cihazında bulunması gereken basit ama harika bir video edit (düzenleme) uygulamasıdır kendisi. App Store ‘dan kolayca ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamanın ne işe yaradığından bahsedecek olursak da kendisi küçük ama ufak detayları ile size harika videolar oluşturmak için imkan sağlayan bir video editörü. Uygulama içerisindeki özelliklere kısaca değinmek istersek; video kesip birleştirme, videolara müzik ekleme, video hızı değiştirme, videolara renk efektleri ekleme, video ses seviyesi ayarı yapma ve sizin için özel bir fragman oluşturabilme özelliğine sahip bir video düzenleme uygulamasıdır kendisi. Uygulamayı ios cihazınıza kurduysanız kaldığımız yerden devam edebiliriz..

 

  1. İlk Olarak : iMovie 

Uygulamayı indirdikten sonra şimdi sırada uygulamayı çalıştırmak var. Uygulamayı açtıktan sonra yapacağınız her şey çok kolay ve pratik. İlk olarak uygulamayı çalıştırın ve sonra ekranınıza gelen Film ve Fragman seçeneklerinden Film seçeneğine dokunun. Bu kısmı açtıktan sonra sırada video seçiminizi yapmak var.

 


 

2. Hangi Videonuzun Sesini Yükseltmek İstiyorsunuz ?

Proje oluşturmak için size sunulan film ve fragman seçeneklerinden seçiminizi film olarak yaptıktan sonra şimdi ise yapmanız gereken videonuzu seçmek olacaktır. Telefonunuz ya da tabletinizden seçim yaptıktan sonra Anlar kısmında video ve fotoğraflarınızı görebilirsiniz. -telefonunuzu video düzenleme işlemi yaparken yan olarak kullanmanızı öneririz- Ekranı yan olarak kullandığınız zaman Anlar ve Ortamlar seçeneklerini göreceksiniz. İster Anlar kısmından, isterseniz de Ortamlar kısmındaki Klasörler içerisinden kullanmak istediğiniz videonuzu seçin.

 

 

3. Videonuzu Seçtikten Sonrası Çok Kolay

Videonuzu seçtikten sonra artık sadece bir kaç işlem kaldı. Seçiminizi yaptıktan sonra videonuzu düzenleme ekranında göreceksiniz. Alt panelde çıkan videonuzun üstüne tıklayın. Sonrasında sol alt köşede açılan araçları göreceksiniz. Bu araçlar; kesme, hız ayarı, video ses seviyesi ayarı, yazı ekleme ve filtre ekleme. Bu araçlar içerisinden ortadaki aracı yani Ses Seviyesi Ayarı seçeneğini seçin. Sonrasında ise sağında bulunan ses yüksekliği yazılı olan yeri sağa doğru çekerek bu oranı yükseltebilir ve ideal olan ses yüksekliğini bulabilirsiniz.

 

 

4. Videonuzu Kaydebilirsiniz

Videonuzun düzenleme işlemi bittikten sonra sol üst köşede bulunan Bitti yazan butona tıklayın. Sonrasında ise açılan ekranda alt kısımda 3 tane simge göreceksiniz. Bu simgelerden ortadaki simgeye yani Paylaş simgesine tıklayın. Açılan bu seçeneklerden Videoyu Kaydet seçeneğini seçin. Sonrasında ise video çözünürlüğü seçin ve kaydetme işlemini bitirin. Videolarınızın netliği yukarıdan aşağı doğru artmaktadır. Resimde de görebilirsiniz.

 

 

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir