iPhone’a Bilgisayardan Müzik Nasıl Atılır?

Apple kullanıcılarının en zorlandığı yerlerden birisi “iPhone’a müzik atmak” dersek haksız sayılmayız herhalde. Diğer telefonlar gibi programlar ile indirip iPhone ve iPad’lerin “Müzik” uygulamasına atamıyoruz maalesef. Bunu sağlamanın tek yolu bilgisayardan telefona kablo ile bağlantı sağlayarak atmaktır. Hepsi bu kadar mı? dediğinizi duyar gibiyiz. Cevabımız evet ancak bir program kullancağız. Sadece bir program kullanarak ses dosyalarınızı iPhone veya iPad’inize atabilirsiniz. Bu yazımızıda sizlere rehber niteliğinde bir yazı yazdık ve video hazırladık. İster yazımızı okuabilirsiniz. İsterseniz de aşağıdaki görsele tıklayarak doğrudan videosunu seyredebilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Kullanmak İçin İlk Gereken Tek Şey : iTunes

Bu programı kullanmadan iPhone ya da iPad cihazınızı bilgisayara sadece bağlamış olursunuz diyebiliriz. Sadece bu program olmadan iPhone veya iPad’inizden bilgisayarınıza resim veya video aktarabilirsiniz. Bilgisayardan telefona atamazsınız, sadece alabilirsiniz. Bu kadar mı? maalesef bu program olmadan bu kadar. Bu program telefonunuz veya tabletiniz için bağlantıyı sağlayan olmazsa olmaz denebilecek bir program. Ücretsiz bir şekilde harici bir siteye gitmeden Apple’ın kendi internet sitesinden indirebilirsiniz. İndirmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Bu programı indirirken size önce bilgisayarınız bit sayısı sorulacaktır. 32 veya 64 olarak seçmeniz gerekiyor. Peki siz bilgisayarınız kaç bit olduğunu biliyor musunuz? cevabınız eğer hayır ise aşağıdaki görselden sizlere bilgisayarınızın bit sayınızı nasıl öğrenebilirsiniz gösterdik.

GÖRSELLERE SIRASIYLA BAKABİLİRSİNİZ

 

 

 

Şimdiki Kısım : iTunes Kullanımı

 

Buradan iPhone simgesine tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılan bu penceren Seçenekler kısmına gelin ve sonrasında ise Müzik ve Videoları elle yönet yazan yerin yanındaki kutucuğa tıklayarak orayı seçin. Ardından Uygula deyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİKKAT :  Telefonunuza tek bir cihazdan alışveriş yapabilirsiniz. Daha önceden başka bir cihazdan müzik attıysanız o dosyalar silinir ve yeni attığınız cihazdakiler ile değiştirilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi ise müziklerinizi telefonunuza ekleyin : Telefonunuza yüklemek istediğiniz müzikleri buraya sürükleyin ve bırakın. Buradan yükledikten sonra sağ alt kısımda çıkan eşzamanla seçeneğine basın ve cihazınıza ekleyin. Biz tekrar hatırlatalım daha önce başka bir yerden müzik attıysanız onları silecektir ve bunlarla değiştirecektir. 

 

 

GÖRSELE TIKLAYARAK VİDEOSUNU DA İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir