iPhone’da Programsız Video Kırpma (En kolay yol)

iPhone ve iPad ‘de nasıl video kırpılır? Video nasıl kısaltılır? Videodan Gereksiz kısım nasıl kesilir? gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda vermeye çalıştık. iphone ya da ipad videolarınızı nasıl kısaltabileceğinizi ve gereksiz kısımları nasıl kesebileceğinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. iOS videolarını kırpma nasıl yapılır, gelin birlikte bakalım. Keyifli okumalar.

 

 

Siz de bir iOS kullanıcısı iseniz bu özellik birçok işinize yarayabilir. Gereksiz yere uzun çektiğiniz videolar, başlama süresinden önce kayda girdiğiniz videolar, bitirmeniz gereken yerde ekstra olarak kayda aldığınız videolar hem sizi rahatsız edebilir, hem de cihazınızın hafızasını tüketebilir.

Gündelik hayatımızda çevremizde olan olayları, manzaraları, doğayı vs. derken birçok kez kamerayı kullanarak anı yakalamaya çalışıyoruz. Haliyle fotoğraf kadar video kullanımı da olmazsa olmazlarımızdan birisi haline geldi. Bazen çekmeniz gereken süreden daha uzun süreli bir video çektiğinizi ya da hali hazırda cihazınızın hafızasında bulunan bir videonun gereksiz uzun olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda da videonun uzunluğunu kısaltmak hem sizin, hem de cihazınız için faydalı olacaktır.

Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız işte sizin için en kolay ve pratik yol. Hem uygulamayı indir, bekle, uğraş derdi yok, hem de işinizi hızlıca ve çok kolay bir şekilde halletmenize imkan sağlıyor. İşte nasıl yapıldığı;

 

1- Kullanacağınız Videonuzu Seçin

İlk olarak yapmanız gereken şey kullanmak istediğiniz videoyu seçmek olacaktır. Fotoğraflar uygulamasına girdikten sonra kırpmak istediğiniz videoyu seçmeniz gerekiyor. Kullanmak istediğiniz videoyu açın. Eğer açtıysanız devam edebiliriz.

 

2- Videonuzu Düzenleyin

Videonuzu açtıktan sonra videonun kenarlarında geri gelme butonunu, paylaşma, favorilere ekleme, çöpe taşıma ve düzenle yazan seçenekleri görebilirsiniz. Bu kısımlardan düzenle yazan yere tıklayın.

 

 

3- Videonuzu Kırpma Aşaması

Düzenle yazan kısma bastıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan kırpma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bu kısımda yapmanız gereken tek şey ekranın altında bulunan küçük pencereden videonuzun ne kadarını almak istediğinizi seçin. Seçim yaptığınız kısım seçilecek ve diğer kısımlar bu işlemden sonra silinecektir. Seçim yapma işleminizi bitirdikten sonra ise “Bitti” yazan kısma tıklayabilirsiniz. Bu kısma tıkladıktan sonra size sunduğu seçeneklerden birisini tercih edebilir ve sonrasında ise kaydedebilirsiniz.

 

 

Umarız yazımızı beğenmişsinizdir. Buraya tıklayarak YouTube Kanalımıza gidebilir ve bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir