instagram ad etiketi nedir

Instagram Ad Etiketi Nasıl Kullanılır?

Ad Etiketi Nedir?

Instagram uygulamasının bir süredir uygulamasında mevcut olan Ad Etiketi özelliği nasıl kullanılır? diye merak ediyorsanız eğer bu yazımızda aradığınız cevabı bulabilirsiniz.

Instagram uygulamasının 2018 yılının Ekim ayında uygulamasına eklediği Ad etiketi veya isim taraması özelliği ile kullandığınız cihazın kamera vasıtası ile etiketi taratarak arama çubuğuna kullanıcı adı girerek arama yapmak zorunda kalmadan istediğiniz profile kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Sizi takip etmek kişilerle Instagram kullanıcı adınızın yazılı olduğu ekran görüntüsünü paylaşıp profilinize ulaşmasında büyük kolaylık sağlayabilirsiniz. Dilerseniz de diğer kişilerden gelen instagram kullanıcı adlarının yazılı olduğu görüntü ile kişilerin profiline kolayca ulaşabilirsiniz. Bu özellik ile qr kod veya barkod tarama işlemi yapar gibi uygulama içerisinden kolayca tarama yapıp kod gönderen kişinin profiline kolayca ulaşabilirsiniz. Nasıl Yapıldığına dilerseniz birlikte göz atalım.

Ad Etiketi Nasıl Kullanılır?

Ad Etiketini Taratarak  Diğer Kullanıcıların Profiline Gidin

  • Kamera Kullanarak Ad Etiketi Taratma

Kullanıcının sizinle paylaştığı ekran görüntüsünü veya kamera ile isim etiketi taratarak kullanıcının profiline ulaşmak istiyorsanız ilk olarak uygulamaya giriş yapın.

Uygulama içerisinden sağ alt kenarda çıkan profil resminize tıklayarak profilinize gidin. Sonrasında ise sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın ve sonrasında ise çıkan kısımdan Ad Etiketi yazısına tıklayın. Bu kısma girdikten sonra ise ekranın alt kısmında çıkan Ad Etiketini Tara kısımına tıklayın. Sonrasında ise ekranınızda yarı saydam bir şekilde kullanıcı adı yazısını göreceksiniz. Şimdi ise yapmanız gereken tek şey Kullanıcı Adının yazılı olduğu instakodu taratmak. Tarama işlemini yaptıktan sonra ekranda çıkan Takip et veya Profili Gör seçeneklerine tıklayarak kullanıcının profiline kolayca ulaşabilirsiniz.

Ad Etiketi kısmına kodu tarattıktan sonra kişinin profiline ulaşabilirsiniz.

  • Ekran Görüntüsü Kullanarak Ad Etiketi Taratma

Size görüntü olarak gelen veya başka bir yerden ekran görüntüsü aldığınız Ad Etiketini uygulama içerisinden kamera ile taratmadan görüntü olarak uygulama içerisine yükleyip direkt olarak taratıp aynı şekilde kullanıcının profiline kolayca ulaşabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken şey Ad Etiketi kısmını tıkladıktan sonra ekranın alt kısmında çıkan Ad Etiketi Tara kısmına tıklayın. Sonrasında ise ekranın sağ üst kişisinde çıkan kutucuğa tıklayın. Sonrasında ise galerinizden Ad Etiketinin bulunduğu görüntüyü seçip kolayca taratabilirsiniz.

Kendi Ad Etiketinizi Diğer Kullanıcılar ile Paylaşın

Bu etiketin ekran görüntüsünü alarak veya sağ üst köşede çıkan paylaş butonuna tıklayarak sizi takip etmek isteyen kişiler ile kolayca paylaşabilirsiniz. Paylaşmadan önce ise dilerseniz arka fonu değiştirerek Renkli, İfade Simgeli (emoji) ya da Selfie (özçekim) olarak değiştirerek isim etiketinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Arka planı istediğiniz gibi ayarladıktan sonra sağ üst kısımda çıkan paylaş butonuna tıklayıp çıkan seçeneklerden görüntüyü kaydet seçeneğini tıklayıp ekran resmini dilediğiniz kişi ile paylaşabilir ya da paylaşma kısmında çıkan uygulamalar aracılığı ile etiketinizi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

 

TechKanal.com ‘un YouTube Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir