Instagram’da Aktif Kişileri Bulma ve Son Görülmeyi Kapatma

 

Sosyal medyanın dev isimlerinden biri olan Instagram, yeni güncellemesi ile dikkatleri üzerine çeken bir özelliği uygulamasına ekledi. Yeni gelen bu güncelleme 10 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı ve kullanıma sunuldu.

Yeni gelen bu özellik bazı kişiler için çok iyi bir özellik sayılırken iken, bazı kişiler için aynı şeyi söyleyemiyoruz maalesef. Bu özelliği Instagram hesabınıza gittiğiniz zaman DM’lerinizde (Direct Message) kişilerinizin yanında görebiliyorsunuz. Kişilerinizin yanında bulunan kısımda kişinin durumunu, Ne zaman aktifti?, Şuanda aktif mi? gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Tabi kişi eğer son görülme özelliğini devre dışı bırakmamışsa görebilirsiniz.

 

 

SİZ DE Mİ SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİNİ KAPATMAK İSTİYORSUNUZ ?

Yapmanız gereken her şey çok basit. Instagram uygulamasını açtıktan sonra sağ alttaki yere yani kendi profil resminize tıklayarak Instagram profilinize gitmeniz gerekiyor. Sonrasında ise Profili düzenle butonun yanında bir ikon bulunuyor. iOS kullanıcılarında Ayarlar simgesi bulunuyor. Android kullanıcılarında ise burada üst üste üç nokta var. Buraya tıklayarak hesabınızın seçenekler kısmına gitmeniz gerekiyor. Burada; Davet Et, Arkadaşlarını Takip Et, Hesap, İşletme Ayarları, Ayarlar ve Destek kısımları bulunuyor. Buradan ayarlar yazan kısma gelmeniz gerekiyor. Geldikten sonra bu kısma Ayarlar, Kişiler, Dil… gibi kısımlar mevcut. Bu bölümde en altta Hareket Durumunu Göster gibi bir seçenek var. Buradan kapatabiliriz artık. Bu kısma tıklayarak aktif edebilir ve geri iptal edebilirsiniz. Hepsi işte bu kadar basit.

Bu arada unutmadan söyleyelim. Siz son görülmenizi kapatırsanız başka kişilerin de ne zaman aktif olduğunu göremezsiniz. Eğer görmek isterseniz bu özelliği devre dışı bırakmanız gerekiyor. Hal böyle olunca başka kişilerde sizin en son ne zaman aktif olduğunuzu görebilir.

 

RESİMLİ VE VİDEOLU OLARAK DA BAKABİLİRSİNİZ.

 

 

 

BURAYA TIKLAYARAK VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ : https://www.youtube.com/watch?v=q6-J7rdPI7c

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir