Instagram Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Instagram’a yeni gelen görüntülü görüşme özelliği nasıl kullanılır? Instagram görüntülü görüşme nasıl yapılır? Instagram ile canlı görüşme nasıl yapılır? gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda kolayca bulabilirsiniz. Yeni gelen bu özelliği nereden ve nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız hepsi görüntülü ve yazılı olarak bu sayfada.

 

 

Instagram’a kısa zaman önce gelen bu özellik oldukça kullanışlı olabilecek gibi gözüküyor. Instagram, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle kısacası konuştuğunuz kişiler ile görüntülü görüşme gibi bir imkanı da sizlere sunuyor. Hem pratik, hem de güzel bu özelliği kolayca kullanarak görüntülü görüşmenizi kolayca yapabilirsiniz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’a gelen bu özellik sayesinde uygulamanın kullanılırlığı daha da arttı diyebiliriz. Öncesinde baktığımız zaman sadece basit videolar ve fotoğraflar yüklenebilen Instagram ile günümüzde kullandığımız Instagram’ı karşılaştırdığınız zaman ne kadar özelliğin uygulamaya eklendiğini fark etmişsinizdir. Instagram hikayelerdeki filtreler ve efektlerden, DM yolu ile görüntülü görüşmeye kadar birçok özelliği artık kolayca kullanabiliyoruz. İşte bunlardan birisi de Görüntülü Görüşme;

 

Neden Görüntülü Görüşme?

Bildiğiniz gibi Instagram’a gelen bu özellik sayesinde dilediğiniz kişi ile kolayca görüntülü konuşma gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak; diğer uygulamalar aracılığı ile görüntülü konuşmak yerine birçok kişinin kullandığı Instagram uygulaması aracılığıyla kolayca görüşme imkanını sizlere sunuyor. Daha öncesinde DM yolu ile bir ya da iki kez görüntülenebilen fotoğraf ve video göndererek görüntü paylaşabilirken; şimdi ise canlı olarak karşınızdaki kişi ile kolayca görüşebiliyorsunuz.

 

Nasıl Kullanılır Bu Görüntülü Görüşme Özelliği?

Görüntülü görüşme özelliğini kullanmak istiyorsanız her şey oldukça kolay. Yapmanız gereken her şey çok kolay;

 

  1. İlk olarak

İlk yapmanız gereken şey görüntülü konuşmak istediğiniz kişinin sohbet ekranına gidin. Yani DM (Direct Message) ‘den ile konuşmak istediğiniz kişiyi seçin.

2. Görüntülü Aramayı Başlatın

DM penceresinden konuşmak istediğiniz kişinin sohbet ekranını açtıktan sonra sağ üstteki kamera simgesine tıklayın. Bu simgeye tıkladıktan sonra arama başlayacaktır ve karşınızdaki kişinin ekranına görüşme isteği düşecektir. İsteğinizi karşınızdaki kişi kabul ederse görüntülü görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Bizi YouTube’dan Takip Etmek İçin Buraya Tıklayın.

 

 

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir