Instagram Paylaşımını Yoruma Kapatma

Instgram’ın yorum kapatma özelliği nasıl kullanılır, yorumlar nasıl kapatılır, instagram yorumları nasıl engellenir… gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Instagram ‘da paylaştığınız gönderinize yorum gelmesini istemiyorsanız eğer yapmanız gereken her şey oldukça basit. Yorumlar nasıl kapatılır diyorsanız işte sizin için detaylar…

 

 

 

Yorumları Kapatma

Instagram’ın yorumları devre dışı bırakma seçeneği belkide en çok işe yarayabilecek özelliklerden biridir. Bu özelliği görmüş olabilirsiniz. Bir çok kişi bu özelliği kullanıyor. Yorumları Instagram’da yorum yapma özelliğini kapatan bir çok sayfa görebilirsiniz; ünlü kişiler, yüksek takipçili sayfalar, ticari hesaplar ya da kısaca bazı Instagram kullanıcıları bu özelliği kapatıyor . Bu özelliği siz de kullanarak paylaşımlarınızın altına yorum gelmesini kolayca engelleyebilirsiniz. Yorumları okumak istemiyorsanız ya da herhangi bir kişinin sizin gönderinize yorum yapmasını istemiyorsanız bu özellik çok işe yarıyor.

Bu özelliği kullandığınız zaman sadece yorum özelliğini kapattığınız paylaşımın yorumları kapatılacak ve diğer paylaşımlarınız bu özellikten etkilenmeyecektir. Örneğin, profilinizde paylaştığınız bir fotoğrafın yorum yapma özelliğini kapattığınız zaman diğer paylaşımlarınızın yorum özelliği kapanmıyor ve sadece yorum özelliğini kapattığınız paylaşımınızın yorumları kapanıyor.

 

Peki, Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken her şey oldukça basit. İlk olarak yorum özelliğini kapatmak istediğiniz paylaşımınıza gidin ve daha sonra ise sağ üst tarafında çıkan üç noktaya tıklayın. Sonrasında ise çıkan seçeneklerden Yorum Yapmayı Kapat yazısını seçin. Evet, işte hepsi bu kadar.

 

 

 

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir