Telefondan Bilgisayar Kontrol Edilir mi ? Uzaktan Bilgisayar Yönetilir mi? (Android / iOS)

techkanal.com bu yazısında sizlere başlıkta da görmüş olduğunuz sorunun cevabını bu yazıda yanıtlamaya çalışıyor. Başlıkta okudunuz ve telefonumda bilgisayarımı kontrol edebilir miyim sorusunu kendinize sordunuz değil mi? Biz size sorunuzun cevabını verelim evet yönetebilirsiniz hem de çok ama çok kolay. İster hemen yanı başınızdaki bir bilgisayarı, isterseniz de dünyanın bir ucundaki bir bilgisayarı çok kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Bunu isterseniz iOS cihazınızdan (iphone & ipad), isterseniz de Android cihazınızdan yapabilirsiniz. Hepsi bu kadar kolay ve pratik.

 

 

Telefonunuzdan bilgisayarınızı kontrol etmek ister misiniz? Bu soruya muhtemelen evet cevabını vereceksiniz. Telefonunuza ve bilgisayarınıza kuracağınız bir uygulama sayesinde bir bilgisayarı telefondan yönetmek çok basit ve kullanışlı. Sadece Teamviewer uygulamasını kullanarak telefonunuzdan, uzakta ya da yakınınız da olan bir bilgisayarı çok kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. İndirmek isterseniz de buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yapmanız gerek her şey çok basit. Kullandığınız cihazınıza Teamviewer uygulamasını indirerek işe başlayın. iphone, ipad ya da Anroid bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. Eğer bir Android telefon ya da tablet kullanıcısı iseniz ilk olarak Google Play Store’a giderek Teamviewer uygulamasını indirmekle işe başlayın. Eğer bir Apple kullanıcısı iseniz AppStore’a giderek Teamviewer uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulamaları telefonunuza kurduktan sonra tek yapmanız gerek bir şey kaldı o da uygulamayı şimdi de bilgisayarınıza kurmak. Uygulamanın resmi sitesine gitmek için isterseniz Google amcaya Teamviewer İndir yazarak artabilir, isterseniz de buraya tıklayarak kısa yoldan uygulamanın sitesine gidebilirsiniz. Şimdi bu uygulamaları her iki cihaza kurduktan sonrası oldukça basit.

 


Uygulama bilgisayara kurulum sırasında size hangi amaç için kullanacağınızı soracaktır. Ticari kullanım, kişisel ücretsiz kullanım gibi kısımlar karşınıza çıkacaktır. Bu kısımdan yapmanız gerekenler oldukça basit. Eğer herhangi bir ticari ama için kullanmıyorsanız, amacınız sadece başka bir bilgisayar ile bağlantı sağlamaksa burada Ticari olmayan kullanımı seçin. Sonrasında ise ileri diyerek ve çıkan yerleri inceleyerek devam edin. Program kurulumu saniyeler ya da dakikalar içerisinde gerçekleşecektir. Bu kısımda artık bağlantıyı sağlamak için yapmanız gereken tek şey programı çalıştırın. Programı çalıştırdıktan sonra karşınızda bir pencere göreceksiniz. Bu pencerede sizin IP adresinizi ve Teamviewer şifrenizi görebilirsiniz (Bu bilgileri lütfen herkesle paylaşmayın ve uygulama ile işiniz bittikten sonra kapatmanızı öneririz) . Bağlantıyı sağlamak için şimdi de telefonunuzdan ya da tabletinizden Teamviewer uygulamasına girin. Girdikten sonra bu kısımda oldukça sade bir arayüzün sizi karşıladığını göreceksiniz. Bu kısımda karşınızdaki kişinin şifresini ve IP sini girmenizi istiyor. Buraya bilgisayarınızda çıkan IP adresini girin ve sonrasında ise şifrenizi girin. Bu kısımları hallettikten sonra bağlantıyı kur deyin ve artık telefondan bilgisayarı kolayca kontrol etmeye başlayın.

 

İsterseniz de buraya tıklayarak yazımızın videosunu da seyredebilirsiniz. Bağlantı kurulumunu gerçekleştirdikten sonra telefondan artık bilgisayar kullanır gibi rahatça telefondan bilgisayar kullanabilirsiniz.

 

UMARIM YAZIMIZI KEYİFLE OKUMUŞSUNUZDUR.

 

GÖRSELE TIKLAYARAK VİDEOSUNU DA İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yazar: Tech Kanal

Tech Kanal, YouTube'da teknolojik videolar üreten, ürün incelemeleri, iOS ve Android için kullanılan mobil uygulamaları inceleyen, video editörleri ve tasarım programları kullanan bir sayfadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir